cz pl
 
KOOPERACE EURO 2012 » AKTUALITY
 

Města, ve kterých se budou konat zápasy Euro2012, vyhlašují nyní desítky výběrových řízení.

06.05.2010 - Podle článku, který se objevil 30. dubna 2010 v denníku Gazeta Prawna, na nadcházejícím šampionátu mohou dodavatelské firmy vydělat. Výdaje měst na investice kolem Euro2012 budou dosahovat miliard zlotých.

Města, ve kterých se budou konat zápasy Euro2012, vyhlašují nyní desítky výběrových řízení. Jedná se mimo jiné o výměnu tramvají, autobusů, výstavbu nových toalet, atd. - např. 718 mil. PLN na nové autobusy, tramvaje a výměnu tramvajové trati spotřebuje Gdaňsk, 47 mil. PLN činí nejnižší nabídka v konkursu na renovace varšavského centrálního nádraží a 220 mil. PLN určil Vratislav pro investice týkající se dopravy.

Příští týden varšavský magistrát vyhlásí výběrové řízení na 1580 zastávkových přístřešků s možností umístění reklam po dobu 15 let. Varšava chce také zakoupit kolem 20 nových veřejných toalet a plánuje výměnu starých tramvajových vozů. – „Za 186 nových tramvají zaplatíme skoro 1,5 mld. PLN“ – sdělil tiskový mluvčí varšavské radnice Tomasz Andryszczyk.

Ale nejen hlavní město počítá s velkými prostředky pro zlepšení svého vzhledu. V Gdaňsku byly už vyměněny několik desítek let staré tramvaje a staré autobusy. Město se ještě chystá koupit další nové vozy, aby na Euro2012 jen takové byly v provozu.

Poznaň plánuje v průběhu 3 nejbližších roku zaplatit 5 mil. PLN za výstavbu moderních veřejných toalet. V tomto roce městská vláda chce uspořádat konkurs na vykonavatele projektu, který by měl zahájit práce teprve v roce 2011. – „Nejvíc finančních prostředků bude směřovat především do oblasti stavebních investic (rekonstrukce ulic, výstavba kruhových objezdů) a také pro vybudování integrovaného centra dopravy. Jen rekonstrukce hlavního železničního nádraží bude činit 42 mil. PLN“– řekl Michał Prymas zmocněnec primátora Poznaně pro Euro 2012.